ФОТО: Јанчев ЏОА Бакрачески

Во Кавадарци велат ЏОА !

Прочитај повеќе

ФОТО : Во езеро на невреме

Фото: Зорица Чинго

Прочитај повеќе

ФОТО: Елена Велеска во оригинално издание без Фотошоп !

Фотографии кои не се обработени на Фотошоп на една од нашите најпознати фолк пејачки Елена Велеска стигнаа до „Охрид1“ и кружат по Фејсбук.

Прочитај повеќе

ФОТО: Заев и Зекири со глисер по езерото

Премиерот Зоран Заев искористува денови од годишниот одмор за одмор во Охрид. Тој, како што соопштија од владината прес-службата, одморот го минува со семејството.Во Охрид се наоѓа и пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој на социјалните мрежи објави заедничка фотографија со Заев како се возат низ Охридското Езеро, најверојатно со глисер.

Прочитај повеќе

ФОТО: Додека фестивалот „треска“ - Вренцоска блеска ли блеска !!!

Директорката на Охридско Лето Сузана Вренцоска повторно бесна во уникатно издание на роденденската прослава на фестивалот кој наполни 58 години.

Прочитај повеќе