Актуелно

ВИДЕО: Бакрачески на увид на патеката Студенчишта

https://www.youtube.com/watch?v=HRwrfPHhlPE&feature=youtu.be

Прочитај повеќе

На повидок изградба на уште две нови пешачки патеки кај Кошишта и Воска

Се расчистува теренот за работа за изградба на две атрактивни пешачки патеки. Станува збор за патека од кои

Прочитај повеќе

Вевчански видувања по 7ми пат

Синоќа во Вевчани свечено беше отворена 7та по ред Меѓународна ликовна колонија “Вевчански видувања”. И

Прочитај повеќе

Погледнете ја временската состојба за утрешниот ден!

Утре (26.06.2016) времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Се очекува локален развој на

Прочитај повеќе

Охридскиот народен театар на гости во Скопје на Меѓународен фестивал на комедијата "Гола Месечина"

НУ Центар за култура "Григор Прличев"-Охрид / Народен театар Охрид, утре недела 26.06.2016 гостува

Прочитај повеќе