Трамп се закани дека ќе ја уништи Турција ако ги нападне Курдите

Трамп се закани дека ќе ја уништи Турција ако ги нападне Курдите

Прочитај повеќе

Кина: Се урна рудник, загинаа најмалку 21 рудар

Кина: Се урна рудник, загинаа најмалку 21 рудар

Прочитај повеќе

Грчкото обвинителство реагира за заканувачките пораки до пратеници што го поддржуваат Договорот од Преспа

Грчкото обвинителство реагира за заканувачките пораки до пратеници што го поддржуваат Договорот од Преспа

Прочитај повеќе

Франција се подготвува за нови протести на „жолтите елеци“

Франција се подготвува за нови протести на „жолтите елеци“

Прочитај повеќе

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс“

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс“

Прочитај повеќе