Нови вести

Актуелно

Пожар во депонијата Мауцкер

Избувнал пожар во депонијата Мауцкер каде гореле стари кревети.

Прочитај повеќе

Мишел Наумоски: Се надевам Полицијата ќе го расчисти случајот

Адвокатот Мишел Наумоски чиј автомобил изгоре минатата ноќ во изјава за „Телевизија 24“ вели дека подолго време примал закани по Фејсбук и дека овој пат се надева дека ќе се расчисти случајот.

Прочитај повеќе

ФОТО - Комуналец ги расчистува последиците од невремето

Екипи на ЈП ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ по силното невреме кое денес го погоди Охрид се на терен и го чистат градот.Земја, отпад и фекалии кои се излеаа од одводниот систем ги преплавија улиците, а екипите на јавното претпријатие веќе работат на расчистување на последиците од големото невреме кое го погоди градот.Покрај ова, низ градот од силнoто ветар

Прочитај повеќе

МЕ НЕРВИРААТ ПЕДЕРИ КАКО ШВРГОВСКИ, ВЕЛИ ВО БОМБИТЕ ПРОТОЃЕР ЗА ЕКСОБВИНИТЕЛОТ, СЕГА АДВОКАТ НА МИЈАЛКОВ

МЕ НЕРВИРААТ ПЕДЕРИ КАКО ШВРГОВСКИ, ВЕЛИ ВО БОМБИТЕ ПРОТОЃЕР ЗА ЕКСОБВИНИТЕЛОТ, СЕГА АДВОКАТ НА МИЈАЛКОВ

Прочитај повеќе

Протоѓер му нарачувал на Јанакиески да им нареди на амбасадорите да одат по куќи и да собираат гласачи од дијаспората

Протоѓер му нарачувал на Јанакиески да им нареди на амбасадорите да одат по куќи и да собираат гласачи од дијаспората

Прочитај повеќе