Популарни вести

Ова е најопасната река во светот, иако изгледа како обично поточе

Ова е најопасната река во светот, иако изгледа како обично поточе

Прочитај повеќе

Трамп: направив лапсус кога говорев за руското мешање во изборите

Трамп: направив лапсус кога говорев за руското мешање во изборите

Прочитај повеќе

Сопственикот на „империјата“ Амазон е најбогатиот човек во поновата историја

Сопственикот на „империјата“ Амазон е најбогатиот човек во поновата историја

Прочитај повеќе

Денеска лидерска средба, Заев ги покани Мицкоски, Ахмети, Поповска, Тачи, Села, Гаши, Касами, Ѕинго...

Денеска лидерска средба, Заев ги покани Мицкоски, Ахмети, Поповска, Тачи, Села, Гаши, Касами, Ѕинго...

Прочитај повеќе

Актуелно

Комшиите со недели молат да се санира дупка во соседството на Градоначалникот

Соседите на Стојаноски ни праќаат фотографии и велат дека уште тој не пропаднал во дупката, па затоа најверојатно не е санирана.

Прочитај повеќе