На авион му откажа моторот, па мораше да слета на улица (ВИДЕО)

Во Лос Анџелес неодамна се одигра права драма. Во петокот околу пет часот попладне мал авион принудно слета сред прометна улица во Хантингтон Бич, избегнувајќи бројни автомобили.

Медиумите јавуваат со авионот Чесном 172 управувала пилотка која набрзо после полетувањето од блискиот аеродром јавува дека итно морала да слета затоа што и откажал моторот ...