ЕКСКЛУЗИВНО: Маж пронајден мртов во близина на реката Сатеска

Маж на возраст од 61 година пронајден е мртов во паркиран автомобил блиску до реката „Сатеска“ - дознава „Охрид1“ од свои извори во СВР Охрид.

Според истрагата лицето починало како последица на употреба на средства за стимулација.

Смртта настапила одредено време пред да го пронајди полицијата и лицето било пронајдено само.