Силен земјотрес во регионот - тлото се стресе со 5,2 степени

Турската дирекција за справување со кризи и вонредни состојби соопшти дека земјотрес со јачина од 5,2 степени по Рихтеровата скала утрово во 9.21 часот по локално време повторно е почувствуван во Анталија. 

Земјотресот бил силно почувствуван.

Нема податоци за жртви или повредени.