Најмалку четири жртви во уривањето на зградите во Марсеј

Бројот на жртви во уривањето на двете згради во францускиот град Марсеј достигна четири лица, соопшти француски обвинител.

Спасувачките екипи вчера од под урнатините го извадиле телото на четвртата жртва, која била жена. Претходно, биле откриени телата на двајца мажи и една жена.

Двете згради во јужниот француски град се урнаа во понеделникот наутро.

Уште неколку луѓе се водат како исчезнати.